MasażMasaż mobilny

Techniki masażu

Techniki masażu - ręce masujące ramiona kobiety

Jakie znaczenie mają techniki masażu

Czy wiesz jak korzystny wpływ na twoje samopoczucie może mieć masaż?
Każda z technik masażu ma inne oddziaływanie i właściwości zdrowotne dla Twojego organizmu.
Dobrze dobrana technika masażu może mieć bardzo duże znaczenie w zapobieganiu urazom oraz zmniejszaniu bólu.

Jeśli należysz do osób dużo pracujących w pozycji siedzącej, lub które prowadzą aktywny tryb życia i uprawiasz sport, pamiętaj że wykonywanie systematycznych sesji masażu, poprawi jakość Twojej pracy oraz przygotuje Twój organizm do intensywnego wysiłku fizycznego.
Masaż pozwala na zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz pozwala wyciszyć się organizmowi i poddać się atmosferze relaksu i odprężenia.

Odczuwasz często ból w odcinku szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa ?
Zdarza się, że czujesz się spięty i potrzebujesz odpoczynku ?
Chroniczne bóle mięśniowe, nadmierny stres oraz brak regeneracji prowadzą do zaburzenia snu oraz kolejnych problemów zdrowotnych z tym związanych.

Aby zapobiec wyżej wymienionym dolegliwościom, zwiększ swoją świadomość i zadbaj o siebie.

 

Jak dobrać odpowiednią technikę masażu

Najnowsze badania wskazują na to, że masaż ma zbawienny wpływ na organizm, przyspiesza regenerację tkanek mięśniowych, odpręża i relaksuje napięte mięśnie, pobudzenie wydzielanie endorfin ( hormonów szczęścia ) z ośrodkowego układu nerwowego, zapobiega przed nasilaniem się stresu oraz stanów lękowych, przyspieszenie przemiany materii i przepływu krwi z wartościami odżywczymi dla organizmu.

Co do techniki masażu w specjalizacji zawodu masażysty jest ich bardzo dużo. Jednymi z najbardziej popularnych technik wykonywania masażu są :
– głaskanie,
– rozcieranie,
– ugniatanie,
– wyciskanie,
– uderzanie,
– oklepywanie.

W kolejnych tematach na naszym blogu skupimy się szczegółowo na każdej z nich, opisując je Wam, tak, aby przybliżyć wpływ oraz pozytywny skutek stosowania systematycznego masażu.

 

Kiedy nie wolno stosować żadnej ze wskazanych technik?

Przede wszystkim, jeśli odczuwasz podwyższoną temperaturę ciała i przypuszczasz u siebie wystąpienie gorączki.
Złym pomysłem jest także stosowanie masażu podczas miesiączki, głównie w jej najbardziej obfitym momencie.
Ponadto zawsze należy stosować się do poleceń lekarza, dlatego też jeśli specjalista prowadzący, jednoznacznie stwierdził krwawiące wrzody żołądka, nowotwór, czy dużą niewydolność układu krążenia, wykluczone jest stosowanie każdej z metod.
W trakcie ciąży można skorzystać z masażu, jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazania od lekarza prowadzącego.
Złym momentem na rozpoczęcie kuracji pielęgnacyjno-regeneracyjnej są także wszelkiego rodzaju zapalenia skóry.

 

Zapraszamy do zapoznania się z technikami masażu, jakie specjaliści HomeRehab – masaż mobilny Kraków stosują podczas wizyt z dojazdem do Twojego domu lub miejsca pracy na terenie Krakowa i okolic.
Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z masażu i masz wyobrażenie, że masaż musi być bolesny i jest to zabieg trwający bardzo długo, dlatego nie masz na to czasu,
HOMEREHAB jest właśnie dla CIEBIE !
Mobilny charakter naszej usługi na terenie Krakowa, pozwoli Ci zaoszczędzić swój czas do maximum.

Podczas wizyty specjalista przyjeżdża z profesjonalnym stołem do masażu, który swoją strukturą budowy jest przystosowany tylko i wyłącznie do celów związanych z rehabilitacją oraz masażem. Do masażu używana jest najwyższa jakość olejków zapachowych wiodących firm kosmetycznych na rynku. Na łóżko rozkładane są jednorazowe prześcieradła, aby zachować najwyższą jakość higieny oraz komfortu klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *