MasażMasaż mobilny

Wpływ masażu na układ nerwowy

Mózg - wpływ masażu na układ nerwowy

Badania wskazują, iż masaż ma znaczący wpływ na układ nerwowy człowieka. Już nawet 10 minut wystarcza, aby stymulować włókna nerwowe i może działać relaksująco lub pobudzająco.

W miejscu wykonywania masażu dochodzi do podniesienia temperatury tkanek i otwarcia naczyń włosowatych. Rozgrzanie masowanego miejsca poprawia przewodnictwo nerwowe, a tym samym zwiększa elastyczność tkanki glejowej, która bezpośrednio wpływa na regeneracje nerwów.

Masaż ma holistyczny wpływ na organizm człowieka. Uwalnia ciało i umysł od nadmiernego napięcia związanego z trudnościami spotykającymi nas każdego dnia. Relaksujący dotyk pomaga przywrócić równowagę oraz koncentrację. Pomaga również w poprawie jakości snu i regeneracji organizmu.

Masaż wpływa na uwalnianie ,,hormonów szczęścia’’, znacząco oddziałując na produkcję oksytocyny do układu krążenia. Oksytocyna ma bezpośredni wpływ na pracę naszego mózgu
i odczuwanie emocji. Pomaga w zwiększeniu obecności dopaminy, która jest odpowiedzialna za czucie szczęścia i radości.

Nie da się, nie lubić masażu!

Systematyczne stosowanie masażu polepsza jakość przewodnictwa bodźców do układu mięśniowego oraz zwiększa wydajność pracy innych narządów, a tym samym całego organizmu.

Masaż zwalcza stres oraz depresję, pomaga w odprężeniu i zrelaksowaniu się po ciężkim dniu pracy.

Masażyści HomeRehab – masaż mobilny Kraków wiedzą jak pomóc zwalczyć stres oraz pomóc odprężyć się pacjentowi. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu podpowiedzą również jak polepszyć ergonomię pracy i zapobiec cywilizacyjnym schorzeniom organizmu.

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *