Mózg - wpływ masażu na układ nerwowy

Wpływ masażu na układ nerwowy

Wpływ masażu na układ nerwowy

Badania wskazują, iż masaż ma znaczący wpływ na układ nerwowy człowieka. Już nawet 10 minut wystarcza, aby stymulować włókna nerwowe i może działać relaksująco lub pobudzająco.

W miejscu wykonywania masażu dochodzi do podniesienia temperatury tkanek i otwarcia naczyń włosowatych. Rozgrzanie masowanego miejsca poprawia przewodnictwo nerwowe, a tym samym zwiększa elastyczność tkanki glejowej, która bezpośrednio wpływa na regeneracje nerwów.

Masaż ma holistyczny wpływ na organizm człowieka. Uwalnia ciało i umysł od nadmiernego napięcia związanego z trudnościami spotykającymi nas każdego dnia. Relaksujący dotyk pomaga przywrócić równowagę oraz koncentrację. Pomaga również w poprawie jakości snu i regeneracji organizmu.

Masaż wpływa na uwalnianie ,,hormonów szczęścia’’, znacząco oddziałując na produkcję oksytocyny do układu krążenia. Oksytocyna ma bezpośredni wpływ na pracę naszego mózgu
i odczuwanie emocji. Pomaga w zwiększeniu obecności dopaminy, która jest odpowiedzialna za czucie szczęścia i radości.

Nie da się, nie lubić masażu!

Systematyczne stosowanie masażu polepsza jakość przewodnictwa bodźców do układu mięśniowego oraz zwiększa wydajność pracy innych narządów, a tym samym całego organizmu.

Masaż zwalcza stres oraz depresję, pomaga w odprężeniu i zrelaksowaniu się po ciężkim dniu pracy.

Masażyści HomeRehab – masaż mobilny Kraków wiedzą jak pomóc zwalczyć stres oraz pomóc odprężyć się pacjentowi. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu podpowiedzą również jak polepszyć ergonomię pracy i zapobiec cywilizacyjnym schorzeniom organizmu.

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *