DolegliwościMasażMasaż mobilny

Jak pozbyć się cellulitu ?

Pomarańcza - skórka pomarańczowa - jak się pozbyć cellulitu?

Co to jest cellulit?

Cellulit nazywany kolokwialnie ,,skórką pomarańczy’’ dotyczy kobiet w sytuacji, gdzie organizm po okresie dojrzewania, menopauzy lub podczas ciąży produkuje nadmierną ilość estrogenu, a to powoduje nierówne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej na udach, pośladkach, brzuchu oraz biodrach.

W większości przypadków jest to kłopot natury kosmetycznej, lecz zaniedbanie tej sytuacji może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.

 

Sposoby na cellulit

Specjaliści HomeRehab przedstawiają kilka sposobów które warto zacząć stosować już OD JUTRA i każdego kolejnego dnia w celu poprawy stanu skóry i zdrowia.

  • Aktywność fizyczna

Nie od dziś wiadomo jak pozytywne działanie ma ruch i sport dla organizmu.
Trening lub zwiększona aktywność fizyczna organizmu pozwoli na przyspieszenie przemiany materii oraz poprawę krążenia krwi w naczyniach krwionośnych. Systematyczny wysiłek będzie miał również ogromny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej i pozbywanie się nadmiaru zbędnych kilogramów.

  • Nawadnianie organizmu

Człowiek składa się z około 75% z wody, a więc woda to życie i zdrowie.
Bardzo ważne aby systematycznie pić wodę w ciągu całego dnia, a nie tylko wtedy, kiedy już jesteśmy bardzo spragnieni. Przynajmniej 2-2,5 litra wody powinniśmy codziennie dostarczyć organizmowi przy normalnym funkcjonowaniu, trenując lub mając intensywny dzień powinniśmy zadbać o jeszcze większą ilość wody dla naszego organizmu. Regularne picie wody pozwoli skutecznie pozbywać się cellulitu od środka, organizm dzięki wodzie pozbywa się zbędnych szkodliwych toksyn oraz utrzymanie wysokiej wydajności pracy narządów wewnętrznych.

  • Antycellulitowy masaż bańką chińską

Specjaliści HomeRehab  posiadają kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu zabiegów antycellulitowych z użyciem bańki chińskiej.

Antycellulitowy masaż bańką chińską pomoże pozbyć się cellulitu, wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę. Taki masaż działa szybko i skutecznie, a efekty są widoczne po kilku zabiegach. Masaż bańką chińską można wykonać nie tylko w celu redukcji cellulitu. Terapia podciśnieniowa znajduje zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, np. bólów kręgosłupa, i przynosi ulgę spiętym mięśniom.

Masażyści dojeżdżają do klienta na terenie całego Krakowa i okolic od poniedziałku do niedzieli.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą HomeRehab – masaż mobilny Kraków

Odbierz rabat -20% na pierwszą wizytę domową dla nowych klientów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *