Masaż mobilny

Ból w odcinku szyjnym

Dłonie masujące szyję - ból w odcinku szyjnym

Pozycja siedząca, a dolegliwości w odcinku szyjnym kręgosłupa

Pracujesz w pozycji siedzącej przez wiele godzin każdego dnia? Ból w znaczącym stopniu utrudnia Ci pracę i powoduje ograniczoną ruchomość?

W niniejszym temacie poruszymy problem dolegliwości w odcinku szyjnym kręgosłupa i bolącego karku. Jest to niewątpliwie jedno z najczęstszych urazów u osób, które większość pracy spędzają w pozycji siedzącej.

 

Parę słów o odcinku szyjnym kręgosłupa

Odnosząc się do teorii należy zaznaczyć, iż odcinek szyjny kręgosłupa składa się z siedmiu kręgów podtrzymujących naszą czaszkę.

W obrębie odcinka szyjnego możemy wykonywać ruchy zginania, prostowania i ruchy rotacyjne, obrotowe głowy.

W wyniku nagłego ruchu, przeciążenia, niewygodnej pozycji podczas snu, zawiania czy urazu mechanicznego odcinka szyjnego, dochodzi do bólu głowy, problemu ze snem. Ból promieniuje do kończyn górnych i dolnych, powoduje to dyskomfort obrębie szyi i karku lub nawet do ograniczenia ruchomości w odcinku szyjnym kręgosłupa.

 

Co zrobić w przypadku urazu odcinka szyjnego?

Ważne aby, w takim przypadku od razu udać się do specjalisty, który doradzi co dalej robić z tym problemem.

Nie należy lekceważyć takiej sytuacji i dalej przeciążać organizm. Tego typu bóle mogą się przerodzić w dużo poważniejsze schorzenie.

Do pierwszych czynności jakie powinniśmy zastosować jest ograniczenie ruchomości, która sprawia nam ból, odpoczynek i regeneracja oraz rehabilitacja miejsca skąd pochodzi dolegliwość.

 

Jak zapobiegać urazom odcinka szyjnego?

Zadbaj o siebie zwracając uwagę na rzeczy, które możesz zmienić od zaraz!

  • Sprawdź czy masz wygodny materac oraz poduszkę, postaraj się spać na poduszce ergonomicznej, takiej która dopasuje się do kształtu Twojej głowy i kręgosłupa
  • Dbaj o skorygowaną pozycje podczas wykonywania swojej pracy. Dopasuj krzesło, biurko, monitor oraz klawiaturę do swojej sylwetki. Nie lekceważ tego! Jest to pozycja, w której spędzasz większość czasu każdego dnia.
  • Zacznij ćwiczyć i wzmacniać mięśnie głębokie. Wykonuj ćwiczenia zalecone przez swojego specjalistę. Ćwiczenia wzmocnią mięśnie i ustabilizują Twoją sylwetkę.
  • Dbaj o profilaktykę, lepiej zapobiegać niż leczyć ! Znajdź w tygodniu chwilę na relaks i odprężenie. Specjaliści HomeRehab – masaż mobilny Kraków, wiedzą jak poradzić sobie z tego typu problemami. Dzięki technice, profesjonalnemu i indywidualnemu podejściu do każdego klienta wiemy co robić. Maksymalnie zadbamy o oszczędność Twojego czasu. Dojeżdżamy na terenie całego Krakowa i okolic do domu lub miejsca pracy klienta.

Podsumowując, bólu i ograniczenia ruchu w odcinku szyjnym nie wolno lekceważyć!

Zwróć uwagę na rzeczy pozornie oczywiste, i zacznij dbać o siebie i swój organizm.

Zapraszamy do rezerwacji wizyty online lub telefonicznie pod numerem 602676853

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *