DolegliwościMasażMasaż mobilny

Siedzący tryb życia i dolegliwości z nim związane – plecy okrągłe

naszkicowana postać zmęczonego człowieka siedzącego na krześle

Pracodawco, zadbaj o swojego pracownika!

Większość czasu spędzonego w pracy jesteśmy w pozycji siedzącej. W wyniku siedzącego trybu pracy oraz braku profilaktyki i aktywności fizycznej może dojść do wielu zmian patologicznych, które doprowadzą do przewlekłych stanów zapalnych oraz dolegliwości układu ruchu, w tym również do wad postawy ciała.

Ważnym elementem ergonomii pracy jest umiejętność skorygowania sylwetki i przyjmowania prawidłowej postawy w pozycji siedzącej podczas pracy.

Najczęstszymi dolegliwościami układu ruchu pracowników są nadmiernie napięte, osłabione i przykurczone mięśnie np. : klatki piersiowej, kręgosłupa ( odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy ), mięsień czworogłowy i dwugłowy uda oraz łydki.

Doprowadza to do wielu zmian biomechanicznych, co znacząco wpływa na zdrowie i komfort życia oraz pracy.

 

Plecy okrągłe – co to za wada i jak z nią walczyć

Osłabione mięśnie pleców oraz brak skorygowanej postawy ciała doprowadzają do wad postawy. W tym między innymi do wady postawy o nazwie PLECY OKRAGŁE, która jest zlokalizowana w odcinku piersiowym kręgosłupa. Charakteryzuje się spłaszczeniem górnej części klatki piersiowej oraz znacznie zmniejszoną ruchomością żeber. Wada wpływa również na nieprawidłowe ustawienie narządów wewnętrznych, co również wpływa na osłabienie wydajności pracy organizmu. U osoby z wyżej wymienioną wadą można zaobserwować wysunięcie odcinka szyjnego oraz barków do przodu, odstające łopatki oraz zapadnięcie klatki piersiowej.

Bardzo dobrze na korekcję tej wady pływają ćwiczenia mięśni głębokich oraz pleców w odcinku piersiowym i szyjnym. Istotnym elementem będzie również umiejętność przyjmowania skorygowanej sylwetki ciała, zwłaszcza tam gdzie najwięcej przebywamy w pozycji siedzącej, np. : będąc w pracy.

 

Masaż, a korekcja wady

Uzupełnieniem korekcji wady będą również masaże. Specjaliści HomeRehab – masaż mobilny Kraków posiadają umiejętności i doświadczenie w prowadzeniu wizyt pod kątem korygowania wad postawy u pracowników biurowych i fizycznych.

Nasi fizjoterapeuci dojeżdżają na terenie całego Krakowa i okolic do domu lub miejsca pracy wykonując masaże oraz porady, które pomogą skorygować sylwetkę i zniwelować wady postawy.

W poniższym filmiku przedstawimy państwu na co warto zwrócić uwagę podczas przyjmowania siedzącej pozycji.

Zapraszamy do organizacji DARMOWEGO DNIA MASAŻU DLA TWOICH PRACOWNIKÓW.
Przekonaj się jak pozytywny wpływ mogą mieć masaże w miejscu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *