Masaż mobilnysport

Aktywność fizyczna i regeneracja kluczem do celu

Kobiety w trakcie jogi - aktywność fizyczna i regeneracja

W dzisiejszych czasach, będąc w ciągłym biegu, zapominamy o swoim zdrowiu i istotnych kwestiach dla swojego samopoczucia. Warto zwolnić i zastanowić się, czy oby na pewno dbamy o siebie i o swoje zdrowie? Nie od dziś wiadomo, że jeżeli nie zadbamy sami o siebie, to nikt za nas tego nie zrobi i ciągłe odwlekanie pójścia na siłownie, wprowadzenia systematycznych posiłków i zbilansowanej diety nie przyniesie nic dobrego! Dowiedz się jak ważna jest dla Ciebie aktywność fizyczna i regeneracja!
 

Wpływ sportu i ruchu na zdrowie

W poprzednich tematach często poruszaliśmy wpływ wysiłku na nasz organizm i jak pozytywne niesie to za sobą efekty. Przy wprowadzeniu aktywności fizycznej do swojego harmonogramu warto zwrócić uwagę również na regenerację.
Również w tym temacie zwrócimy uwagę na siłę tego aspektu życia jakim jest sport i ruch. Każde działanie jeżeli ma przynieść zamierzony efekt musi być przemyślane i stosowane regularnie. Nie spodziewajmy się kolosalnych efektów, wzrostu naszej siły lub wytrzymałości trenując sporadycznie, od święta.
Rozpoczynając swoją przygodę ze sportem warto abyś zwrócił uwagę na swoje możliwości i jasno określił cel, który zostanie podparty ramami czasowymi na konkretne działania. Rozpoznając swój organizm zobaczysz na ile cię stać i na jak intensywne działanie będziesz mógł sobie pozwolić.
 

Regeneracja

W każdym planie oprócz samych ćwiczeń i aktywności musisz wziąć pod uwagę regenerację oraz charakter pracy jaką wykonujesz na co dzień. Plan treningów powinien być kompleksowy, zawierający intensywność pracy. Pisząc regeneracja, myślimy o odpoczynku w czasie wolnym, pomiędzy pracą a treningiem i bardzo ważnym aspekcie jakim jest odpowiednia ilość snu.
Ważnym punktem w regeneracji jest czas na relaks i czas dla siebie, wykonując czynności, które sprawiają nam przyjemność – pozwalają zapomnieć o otaczających nas obowiązkach i zobowiązaniach.

Dobrym pomysłem na relaks i odprężenie będzie na pewno masaż, który niesie za sobą ogrom pozytywnych właściwości dla naszego organizmu pod każdym kątem, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Tutaj polecamy naszych specjalistów HomeRehab – masaż mobilny Kraków. Mobilny charakter naszej usługi pozwoli zaoszczędzić Twój czas oraz zapewnia najwyższą jakość masażu. Nasi masażyści dojeżdżają na terenie Krakowa i okolic do domu lub miejsca pracy 7 dni w tygodniu. Możesz umówić się w każdej chwili poprzez formularz kontaktowy.

Podsumowując temat aktywności fizycznej, warto podkreślić znaczenie wszystkich elementów, które w przyszłości mają przynieść Twój wymarzony efekt końcowy.
Świadomość swojego ciała i podstawowe informacje na temat przebiegu wysiłku, również jego wpływie na Twój organizm, pomoże Ci wzmocnić zamierzone działanie oraz zostawić po nim ślad na zdecydowanie dłuższy czas niż okres wakacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *