Masaż mobilny

Masaż tkanek głębokich

Masaż pięścią. Masaż tkanek głębokich

Technika Masażu

Masaż tkanek głębokich, to jedna z wielu technik wykorzystywana przez naszych specjalistów HomeRehab podczas wizyt z dojazdem do waszych domów lub miejsca pracy.

W tym temacie postaramy się w skrócie określić czym jest masaż tkanek głębokich oraz jaka jest jego charakterystyka. Chcemy przybliżyć państwu jedną z najbardziej popularnych technik masażu na świecie.

Masaż Tkanek Głębokich zwany w skrócie ,, MTG ’’ – dzięki tej technice dążymy do usunięcia napięć układu mięśniowo – powięziowego, gdzie staramy się rozluźnić tkankę łączną.

Do stosowania ,, MTG ’’, gdzie manualnie pracujemy na ciele pacjenta używamy techniki pracy przedramieniem, łokciem, pięścią, paliczkami, opuszkami palców oraz nasadą ręki.

Rodzaj techniki dobierany jest do indywidualnych potrzeb klienta, rozluźnianie powinno się odbyć w bezpieczny, łagodny sposób oraz o ile jest to możliwe, to bezboleśnie.

Oprócz rozluźniania technika pozwala na zwiększenie zakresu ruchu oraz elastyczność tkanek miękkich.

Myśląc o masażu tkanek głębokich, pierwsze skojarzenie jakie nam przychodzi to bardzo głęboki i bolesny masaż, który nie jest niczym przyjemnym.
 

Czy masaż tkanek głębokich jest bolesny ?

Takie myślenie, to błąd.

W technice masażu stosuje się również pracę na tkankach powierzchownych.

Masaż odbywa się w sposób bardzo spokojny i łagodny, ma zadanie zrelaksować i rozluźnić napięte mięśnie.

Podczas masażu nie używa się olejku lub używa się jego bardzo niewielką ilość.

Brak olejku pozwala na dokładne i głębokie wyczucie tkanek.

Masażysta wykorzystując technikę ‘’ MTG ’’ pracuje wolno, ale bardzo skutecznie.

Pośpiech podczas masażu jest niewskazany, zbyt szybkie tempo zabiegu nie spowoduje rozluźnienia zbytnio napiętych tkanek oraz jest mało przyjemny dla pacjenta.

Praca z ,,MTG’’ jest oparta na wszechstronnym podejściu do pacjenta patrząc nie tylko na mięśnie.

Bardzo ważne jest nieschematyczne oraz globalne myślenie o całości organizmu oraz szersze spojrzenie na funkcje układu mięśniowo – powięziowego.

 

Zespół HomeRehab to wykwalifikowani masażyści, którzy świadczą usługi w zakresie masażu z dojazdem do Twojego domu lub miejsca pracy na terenie całego Krakowa i okolic.

W ofercie naszej firmy oprócz wizyt domowych znajdziecie państwo organizację darmowych eventów masażu w miejscu pracy oraz strefy relaksu na imprezach firmowych lub targach.

Zapraszamy do rezerwacji wizyty domowej lub darmowego dnia masażu dla swojej firmy online lub telefonicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *